İtalya’da Avrupa Gönüllü Hizmeti Projesi İçin Gönüllülük Başvurusu

EVSAvrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında fonlanan; İtalya’daki  projemizin 2 ay sürecek olan üçüncü ayağı için Yaşar Üniversitesi’ nde öğrenimine devam eden ya da mezun  olan 1 gönüllü aranmaktadır.Proje Ağustos ayında başlayacaktır.

Proje bilgileri:

‘’Discover Your Potential by Voluntary Action’’ projesi; gençlerin Avrupalılık bilinci kazanması, gençlik bilgilendirmesi ile medya ve iletişim ana temalarını içeren bir  AGH projesidir. Proje kapsamında gençlerin kendi potansiyellerini keşfetmelerine olanak verecek aktiviteler yer alacak ve gençlerin katılımına teşvik sağlanacaktır.

Projeye katılacak gönüllü, İtalya, Altamura şehrindeki Avrupa seviyesinde aktif olarak çalışan LİNK isimli Sivil Toplum Kuruluşunda gönüllü olarak çalışacak ; farklı kültürlerden gelen gönüllülerle ve yerel gençlerle ortak projeler gerçekleştirme fırsatını yakalayacaktır. LİNK hakkında ayrıntılı bilgili için:http://www.linkyouth.org/

Gönüllüler için son başvuru tarihimiz 03.06.2013′dür. Başvurularınız  için İngilizce CV’lerinizi : basak.uslu@yasar.edu.tr adresine göndermeniz ve linkteki başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.